پنجشنبه , 4 مرداد 1403 2024 - 07 - 24 ساعت :
» داستان » داستان قهرمان تنیس- مفید ترین و پند آموز ترین داستان
داستان
داستان

داستان قهرمان تنیس- مفید ترین و پند آموز ترین داستان

اسفند 20, 1402 00

داستان
داستان

خلاصه مطالب: آرتور اشی، قهرمان تنیس ویمبلدون، به بیماری ایدز مبتلا شد و در بستر مرگ افتاد. او به یکی از طرفدارانش گفت که هرگز از خدا نپرسیده است که چرا او انتخاب شده است. او توضیح داد که به عنوان یکی از دو نفری که به فینال ویمبلدون می رسند، هرگز این سوال را نپرسیده است.

به گزارش مجله نو: آرتور اشی قهرمان افسانه ای تنیس ویمبلدون به خاطر خونِ آلوده ای که در جریان یک عمل جراحی در سال 1983 دریافت کرد، به بیماری ایدز مبتلا شد و در بستر مرگ افتاد. او از سراسر دنیا نامه هایی از طرفدارانش دریافت کرد. یکی از طرفدارانش نوشته بود: چرا خدا تو را برای چنین بیماری انتخاب كرده است؟!

او در جواب گفت: در دنیا، 50 میلیون کودک بازی تنیس را آغاز می کنند. 5 میلیون نفر یاد می گیرند که چگونه تنیس بازی کنند.500 هزار نفر تنیس را در سطح حرفه ای یاد می گیرند.50 هزار نفر پا به مسابقات می گذارند. 5 هزار نفر سرشناس می شوند. 50 نفر به مسابقات ویمبلدون راه پیدا می کنند، چهار نفر به نیمه نهایی می رسند و دو نفر به فینال … و آن هنگام که جام قهرمانی را روی دستانم گرفته بودم، هرگز نگفتم «خدایا چرا من؟» و امروز هم که از این بیماری رنج می کشم، نیز نمی گویم «خدایا چرا من؟»

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم هنربخش

همیشه برای من خود نوشتن مهم بوده. خیلی مهم تر از انتشار آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×