دوشنبه , 1 مرداد 1403 2024 - 07 - 22 ساعت :
» نویسندگان ایرانی و خارجی » نویسنده علی‌اکبر عبدالرشیدی + بررسی دوران مجری‌گری ایشان
نویسندگان ایرانی و خارجی

نویسنده علی‌اکبر عبدالرشیدی + بررسی دوران مجری‌گری ایشان

اسفند 23, 1402 00

به گزارش مجله نو: نویسنده علی‌اکبر عبدالرشیدی

علی‌اکبر عبدالرشیدی (زادهٔ ۱۸ تیر ۱۳۲۸ در کرمان)روزنامه‌نگار،مترجم، نویسنده، و خبرنگار ایرانی است. وی در کنار تحصیلات دانشگاهی کار رسمی خود را در سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران که بعدها به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت ادامه داد. عبدالرشیدی دورهٔ کارشناسی ارشد رشتهٔ زبان‌شناسی را در سال ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران به پایان برد و سپس از دانشگاه برادفورد در رشتهٔ روابط بین‌الملل، مدرک ام‌فیل گرفت.

مجری‌گری

علی‌اکبر عبدالرشیدی سال‌ها مجری برنامه‌های زندهٔ تلویزیونی در ایران بوده‌است.
علی‌اکبر عبدالرشیدی، علاوه بر خبرنگاری، در برنامه‌های مختلف تلویزیونی به‌عنوان مجری نیز حضور داشته‌است. برخی از این برنامه‌ها به‌صورت تک‌برنامه بوده و تعدادی دیگر در قالب مجموعه‌های چندقسمتی به‌صورت زنده یا ضبط‌شده پخش شده‌اند. تعدادی از این برنامه‌ها عبارتند از پرتو (شبکه چهار، علمی، زنده)، شما و سیما (شبکه یک، رسانه، ضبط‌شده)، الف، ب، بورس (شبکه بازار، آموزش بورس، ضبط‌شده).

افتخارات

علی‌اکبر عبدالرشیدی در سال ۱۹۹۷ جایزهٔ اول جشنوارهٔ هوسو بونکای ژاپن را به‌خاطر مستند «هجران» Dislocation دریافت کرد. وی این جایزه را به‌همراه محمدرضا کاشانی خطیب دریافت کرد.مستند هجران داستان مهاجرت‌هایی است که به امید زندگی بهتر در آسیا رخ می‌دهد، اما درنهایت، مهاجر را به هدف موردنظر نمی‌رساند.

وی سه بار از جمله در جشنواره چهارم سیما در سال ۱۳۸۲ به عنوان بهترین مجری برنامه‌های زنده تلویزیونی انتخاب و جایزه دریافت داشته‌است

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم هنربخش

همیشه برای من خود نوشتن مهم بوده. خیلی مهم تر از انتشار آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×