چهارشنبه , 3 مرداد 1403 2024 - 07 - 23 ساعت :
» بین الملل » افزایش فشـارهـای داخلی و خارجی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اسرائیل
افزایش فشـارهـای داخلی و خارجی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اسرائیل
بین الملل

افزایش فشـارهـای داخلی و خارجی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اسرائیل

فروردین 16, 1403 00

به گزارش گروه بین الملل مجله نو به نقل از کانال تلگرامی هم میهن: افزایش فشـارهـای داخلی و خارجی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اسرائیل

پرده آخر نتانیاهو

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به روزهای پایانی خود در قدرت نزدیک شده و پس از پایان جنگ غزه مجبور به استعفا از سمت خود خواهد شد.

نتانیاهو، محبوبیتی در نظرسنجی‌ها ندارد و مقصر اصلی شکست امنیتی شناخته می‌شود که منجر به حمله حماس در هفتم اکتبر، کشتار دست‌کم 1200 اسرائیلی و جنگ سخت پس از آن شد. نتانیاهو همچنین برای اتهام به انواع فساد مالی با محاکمه‌ای طولانی‌مدت روبه‌روست. نخست‌وزیر اسرائیل همچنین با تلاش‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر راه‌حل دوکشوری و تشکیل کشور فلسطینِ غیرنظامی در کنار اسرائیل مخالف است. با اینکه مخالفت با تشکیل کشور فلسطین در میان اسرائیلی‌ها محبوبیت دارد، سرپیچی از آمریکا خطرناک‌تر تلقی می‌شود.

اما به گفته استیون ارلانگر، خبرنگار نیویورک‌تایمز، نتانیاهو 74 ساله که همه‌جا به بی‌بی شناخته می‌شود، هنرمند فوق‌العاده‌ای در ساختار پیچیده سیاست‌های اسرائیل است و توانسته از بسیاری از پیش‌بینی‌های قبلی درباره سقوط از قدرت جان سالم به‌در ببرد. از نظر قانونی مهلت برگزاری انتخابات در اسرائیل تا اواخر اکتبر 2026 است.
آنشل ففر، تحلیلگر روزنامه چپ‌گرای هاآرتص می‌گوید: «همه ما دوست داریم به فردای پس از بی‌بی نگاه کنیم. اما هیچ راهی برای مجبور کردن او به استعفا وجود ندارد.»

آیا واقعاً این امکان وجود دارد که رهبر اسرائیل پیش از برگزاری انتخابات 2026 از سمت خود برکنار شود؟

افزایش فشـارهـای داخلی و خارجی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در اسرائیل

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم هنربخش

همیشه برای من خود نوشتن مهم بوده. خیلی مهم تر از انتشار آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×