دوشنبه , 25 تیر 1403 2024 - 07 - 15 ساعت :
» اطلاعات عمومی » تعبیر خواب » تعبیر خواب آبله
تعبیر خواب - مقالات

تعبیر خواب آبله

اسفند 17, 1402 10

به گزارش مجله نو: تعبیر خواب آبله:

از دید معبران عربی دیدن تبخال یا هر گونه مشکلات پوستی مانند خشکی در رویا به این معناست که پول یا مبلغی را از دیگران قرض گرفته و در اختیار دارید ولی همواره ترسی از بازپس گیری این مبلغ توسط دیگران همراه شماست. این اضطراب و ترس می تواند در رویا خود را به صورت تبخال نمایان کند. مفسران اسلامی دیدن این رویا را برای زنان حامله به نشانه ی ایمن شدن در برابر خطرات به دنیا آوردن نوزادی زیبا و سالم و همچنین دور شدن از آفت ها اشرار و بدی های این دنیا می دانند
اگر کسی ببیند بخاطر این بیماری فوت میکند به نشانه ی آن است که عمرش دراز می شود و در این دنیا به خانواده اش و به دوستانش خدمت صادقانه میکند.

به روایت امام جعفر صادق(ع):
آبله به تن دیدن بر پنج وجه بود:
زیادتی مال
زن خواهد،
پسرش آید،(از سفر یا سربازی یا جای دور)
حاجت روا شدن،
از ترس و بیم ایمن شود، چون آبله سفید.

به روایت محمدبن سیرین:
آبله درخواب زیان مال بود.

اگر بیند که بر تن او آبله بود، به قدر آن خواسته مال او را حاصل شود.

اگر ببینی آبله هایی روی پوستت هستند که شکافتند و خونریزی می کنند، یـعـنـی دچار ضرر و زیان و غم و اندوه می شوی بنابراین صدقه پرداخت کن.

اگر ببینی دمل تو شکافت و خون از آن بیرون آمد ، دلیل که مقداری از مال تلف شود.

دیدن این بیماری را بدون داشتن لباس و یا در حالت عریان نماد نزدیک شدن اجل است.

به روایت ابراهیم کرمانی
اگر بیند که بر تن او آبله بود، به قدر آن مال حرام حاصل شود.

اگر در خواب ببینی آبله های روی پوستت باز شدند، خونریزی کرده و و بدن تو خون آلود شده است، یـعـنـی به اندازه خونی که در خواب میبینی، مال و اموال تو دچار کم و کاست و ضرر و زیان می شود،

به روایت منوچهر مطیعی تهرانی:
آبله اینجا بیماری مشهور و شناخته شده ای نیست بلکه بطور عام هر نوع لکه خورد و کوچک روی بدن می باشد مثل تا ول یا زگیل یا هر نوع برجستگی و تالم موضعی. پوست بدن باید سالم باشد و اگر چیزی روی پوست ما ظاهر شود نشان عدم سلامت آن نقطه از پوست است .

در خواب نیز دیدن آبله روی پوست بدن زیان مالی تعبیر شده . اندازه آبله اندازه زیان مالی است و نزدیک بودن به صورت و چشم نیز اهمیت آن را باز می گوید .چنانچه گسترده و همه جای بدن را گرفته باشد به طوریکه در خواب خود را مثل آبله ای ها خال خال مشاهده کنیم زیانی است بزرگ و گسترده که قادر به کنترل آن نیستیم و اگر کوچک و فقط یکی باشد زیانی است مختصر که قابل جبران می باشد .

آبله در صورت شرمندگی است و آبله درسینه مال حرام و پولی است که از طریق نامشروع به دست می آورید.آبله در پا کسالت است و خستگی

به روایت جابر مغربی
اگر زن بارداری خواب ببیند به مریضی ابله مرغون گرفتار شده است به نشانه ی آن است که نوزادی سالم و خوش قدم به دنیا می آورد و با آمدنش صمیمیت محبت و صفا در خانواده ی ایشان تشدید خواهد شد.

اگر در خواب دیدید که روی زخم های ناشی از آبله دارو می زدید و خون را بند آوردید، تعبیرش این است که شما از کارهای حرام و به دست آوردن مال از راه نادرست، پشیمان می شوید و توبه خواهید کرد.

به روایت خالد بن علی بن محد العنبری
آبله به پول و دارایی تعبیر میشود و اگر کسی در خواب ببیند که به بیماری آبله دچار شده است، به ثروت و پولش افزوده

به روایت خالد اصفهانی:
دیدن این خواب برای مردان و یا پسران نشانگر رزق روزی طول عمر شادی سلامت رها شدن از غم و ازدیاد صمیمت و محبت است و برای زنان و دختران بیشتر نشانگر حامله شدن دوست صمیمی به دنیا آمدن نوزادی سالم و وفاداری ست

به روایت آنلی بیتون
دیدن مرد آبله رو در خواب، علامت آن است که شما به بیمارى بسیار سختى مبتلا مى‏شوید و نمى‏توانید کارها و طرح‏هاى خود را عملى کنید

به روایت لیلا برایت
دیدن آبله یا داشتن آبله در خواب، بیانگر ثروتمند شدن شما است.

به روایت یونگ:
اگر در خواب ببینید که تاول زده اید نشان دهده یک ناراحتی و یا مسئله کوچک است که به انرژی و زمان شما صدمه می زند. تاول زدن بر اثر اتفاقات مختلف تعابیر مختلفی دارند:

اگر تاول بر اثر انجام کار سخت باشد بیانگر نیاز شما به تلاش بیشتر برای غلبه بر مشکلات است.

تاول زدن در اثر داغی بیانگر نشانگر یک مسئله احساسی است.

اگر تاول بر صورت شما باشد نشانه مسئله ای درباره قدرت و شایستگی است.

اگر تاول بر روی صورت شما باشد نشان دهنده مسائلی درباره هویت شماست.

در کتاب سرزمین رویاها:
دیدن هر گونه آسیب بر پوست بیانگر احساسات شما درباره شکست هایتان در زندگی و یا داشتن این احساس که دیگران شما را خوب یا جذاب نمی یابند و از شکست های شما اطلاع دارند.

آبله می تواند نشانه خجالتی بودن و دشواری در همراهی با سایر مردمان باشد.

از دیدگاه معبران غربی:
از نظر معبران غرب، تبخال و یا هرگونه مشکل پوستی در خواب، نشان می دهد که احتمال دارد شما پولی را به عنوان قرض از کسی گرفته باشید که ترس از پس دادن آن لحظه ای شما را رها نمی کند. این استرس شما خودش را به شکل تبخال و آبله در خواب نشان می دهد.

تعبیر خواب موضوعی آبله:
آبله مرغان: چنین بیماری در خواب نماد وجود مشکلاتی در زندگی شماست که تنها راه حل آن صبر و شکیبایی است. این خواب به شما پیشنهاد می کند که امورتان را اولویت بندی کنید تا بتوانید به تمام کارهایتان بپردازید.

مردن با بیماری آبله: اگر در خواب دیدید که به خاطر این بیماری از دنیا رفتید، تعبیرش درازی و طول عمر خواهد بود. شما در طول زندگیتان صادقانه و بدون انتظار داشتن، به خانواده و دوستانتان خدمت و لطف بسیار خواهید کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

مریم هنربخش

همیشه برای من خود نوشتن مهم بوده. خیلی مهم تر از انتشار آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×